salihli-dogalgaz-hizmetlerimiz
 
 

Hizmetlerimiz

 

 
 
 

Salihli Vaillant Bayi

 
 
 
 
 
 

Salihli Doğalgaz Tesisatı

 
 
 
 
 
 

Salihli Kombi Satışı Ve Montajı

 
 
 
 
 
 
 
 

Salihli Radyatör Tesisatı

 
 
 
 
 
 

Salihli Klima Sistemi

 
 
 
 
 
 

Salihli Merkezi Kazan Sistemi

 
 
 
 
 
 
 

Salihli Doğalgaz Tesisatı

 
 
4 MEVSİM Salihli'de Doğalgaz hattı kurulumu hizmetimizde Profesyonel Kalifiye Personelimiz vasıtası ile Doğalgaz kurulum ve onarım hizmetlerinizi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Salihlide bulunan diğer tesisat ve Doğalgaz firmalarına göre fiyatlarımız cazib ve uygundur. Sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini öncelik edinmiş ve bu konuya ağırlık vererek son teknoloji cihazlar ve en iyi malzemeleri kullanmaktan çekinmiyoruz, hayatınız bizim için çok değerli.

Salihli'de Doğalgaz Tesisatı yaptırırken maddi olarak fiyatlı ürünlerden kaçmayın. Çünkü yıllarca fatura ödeyeceksiniz. Gelen faturalarınıza %75 etkisi olan Doğalgaz Tesisatı'nı yaptırırken lütfen kaliteli malzeme kullanın ve işinizi sağlam bir firmaya yaptırın.

Doğalgaz kullanımı sağlanacak yapılarda ilk yapılacak işlem yapının İç ve dış cephe analizinin sonuçları ve bağdaşmasına göre tesisatın uygulanmasına başlanılmaktadır. Doğalgaz tesisatı uygulanmasında gereksinimlerin yerine getirilmesi ile doğalgaz sistemi başlangıcı yapılmaktadır. Doğalgaz dağıtım alt yapısının yer altında bulunması ve bu vanalar sayesinde yapıya doğalgaz sistemi yönlendirilmesi uygulanmaktadır. Makine mühendislerin hesaplamaları ile doğal sistemi araçları yapıya uygun şekilde monte edilmekte, yapıya yani daireye doğalgaz tesisatı için kolan içi çelik ya da buna benzer dayanıklı metal borularla döşetilmektedir. Doğalgaz Kombi, Doğalgaz Kalorifer, Doğalgaz Proje, Doğalgaz Tesisatı Bizim işimiz Hemen Arayın Kampanyalarımızdan sizde faydalanın..

Bize 0236 714 44 99 No’lu Telefondan Veya Online sitemizdeki Formumuzu Doldurarak Ulaşabilirsiniz. Her Türlü Sorularınızı Görüş Ve Önerilerinizi Bize Gönderin Deneyimli Mühendislerimiz Sorularınızı Cevaplasın!
 
 

Salihli Kombi Satışı Ve Montajı

 
 
Kombiler doğalgaz tesisatın ana elemanı ve adeta beynidir. Tüm tesisat kendisinden geçmesi gerektiği için en iyi şekilde çalışıyor olması gerekir. Rahat kullanım ve estetik yapı da elbette kullanacak kişi için önemli bir faktördür. Tesisatı en mantıklı şekilde yapılan kombiler enerji tasarrufu ve ekonomiye katkı da yapar. Kombi fiyatları bu durumda oldukça önemli olmaktadır.

Piyasada bulunan pek çok markanın kombisi, genel olarak iyi bir hizmet verir. Elbette fiyatlar da kombi modellerinin vaat ettiği özelliklere göre değişmektedir. Çok tasarruf eden ve az yakan kombilerin fiyatları daha yüksek olabilmektedir.

Salihlide Kombi tesisatı genel olarak ev ve iş yerleri için kullanılmaktadır. İnsanların uygun yaşam alanlarında soğuktan arınmış bir şekilde yaşaması ve hayat kalitesinin artırılması için Salihli'de kombi gereklilik haline gelmiştir.
 
 

Salihli Radyatör Tesisatı

 
 
Radyatör tesisatı ve doğalgaz tesisatı yapım işleri uzmanlık gerektiren işlerdendir. Piyasada birçok ehliyetsiz ve tecrübesiz firma bulunmaktadır. Salihli Doğalgaz olarak biz radyatör tesisatı işleri ve doğalgaz tesisatı konusunda deneyimli ekibimizle sizlere en güvenilir adres olarak hizmet vermekteyiz.

Firmamız bünyesinde bulunan mühendislerimiz ile konutunuzda ya da iş yerinizde gerekli etüt ve projelendirmeyi yaparak, tecrübeli ustalarımızla radyatör ve doğalgaz tesisatlarını uygun fiyat garantisi ile gerçekleştirmekteyiz. Salihli Doğalgaz olarak, kombiden başlayarak, kalorifer tesisatının radyatörlere çekilmesi, mutfak ve banyodan sıcak-soğuk su hattının alınıp kombiye bağlanması, kombi ve radyatörün montajı güvenli bir şekilde yapılır.
 
 

Salihli Klima Sistemi

 
 
Salihlide 4 MEVSİM İKLİMLENDİRME olarak Son teknoloji ile desteklenen A+++, sessiz ve yüksek enerji tasarrufu sağlayan, en konforlu ve optimum soğutma/ısıtma performansı sergileyen klima sistemleri ile hizmet vermekteyiz.

Bu cihazlar,
İnverter klima sistemleri son sistem teknoloji ile donatılmış R32 gazlı sistemlerdir.
Bünyemizde bulunan klimalar teknolojisi gereği ortalama %40 enerji tasarrufu ortaya koyar.
İşin püf noktası, inverter teknolojisinin oda sıcaklığı gereksinimlerine göre çalışma hızını ayarlayabilmesinde ve kontrol edebilmesindedir.Böylece sistemin kesintisiz olarak çalışabilmesine imkân tanır.

teknolojisi, otomobil sürmeyle kıyaslanabilir.
Yokuş yukarı çıkarken gaz pedalına daha fazla basmanız gerekiyorken, yokuş aşağıya inerken gaz pedalına o kadar çok basmanız gerekmez.
Benzer şekilde; Inverter tekonolojisi, ihtiyaç duyulan oda sıcaklığına erişebilmek için gerekli olan kapasite ile çalışır.
Kompresör belli aralıklarla çalışıp durmak yerine, kontrollü çalışır ve bu sayede oda sıcaklığı sabit kalır. Soğutma ve ısıtma gücü otomatik olarak ayarlanır.
 
 

Salihli Merkezi Kazan Sistemi

 
Merkezi Isıtma Sistemi, bir merkezden (Örn.: kazan dairesi) elde edilen ısı enerjisinin, boru sistemi vasıtası ile binalara dağıtılarak, birbirinden bağımsız bölümlerin ısıtılmasını sağlar. Bunun yanı sıra Merkezi Isıtma Sistemi, her bir hanenin sıcak su ihtiyacını karşılar. Merkezi Isıtma ve Sıhhi Sıcak Su Sistemleri, tek bir merkezden ısı enerjisi aldığı için bireysel ısınma sistemlerine göre yaklaşık %40 oranında daha tasarrufludur. Merkezi ısınmada tasarrufun sağlanması ve sistemin sürekliliği için dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

MERKEZİ ISITMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Merkezi Isıtma Sistemi üç ana bileşenden oluşur:
  • Kullanılacak akışkanı ısıtmak için merkezi kazan veya ısıtıcı.
  • Isıtılmış akışkanın dağıtımı için boru tesisatı.
  • Isıyı ortam havasına transfer etmek için radyatörler.

Merkezi Isıtma Sistemi, kazan veya ısıtıcıda ısıtılan suyun, izolasyonlu boru tesisatları aracılığıyla, ısıtılması istenen hanelere taşınmasını, burada ise petek, radyatör veya havlupan aracılığı ile hanenin ısınmasını ve bu işlemin sirkülasyon içerisinde sürmesini sağlar.

MERKEZİ ISITMADA TERMOSTATİK VANANIN ÖNEMİ:

Merkezi Sistem, merkez ile hane arasında sürekli olarak sıcak su sirkülasyonu sağladığı için, hali hazırda ısınmış hanelerde enerji tasarrufu sağlamak adına, fazla ısınmanın önüne geçilmelidir. Merkezi Isıtmada, Termostatik Vana’nın enerji tasarrufundaki önemi büyüktür. Termostatik Vanaiçerisinde yer alan civa ve yay sistemi sayesinde hane ısısı, arzu edilen sıcaklığa göre ayarlanabilmektedir. Böylece fazla enerji harcanmasının önüne geçilerek enerji tasarrufu sağlanmış olur. Termostatik Vana hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

MERKEZİ ISITMA NE ZAMAN ÇALIŞIR?

Merkezi Isınmanın çalışabilmesi için dış hava sıcaklığının 15 ºC’nin altına düşmesi gerekmektedir. Bina veya apartmanların dış cephelerine yerleştirilen sıcaklık sensörleri, Merkezi Sistem’de yer alan yönetici bilgisayara bilgi göndererek, sistemin çalışmasını otomatik olarak sağlamaktadır.

MERKEZİ SİSTEM BAKIMI NASIL YAPILIR?

Merkezi Isıtma Sistemi’nin sorunsuz ve enerji tasarruflu olarak çalışabilmesi için, sistemin yıllık ve altı aylık olmak üzere, düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Merkezi Sistem’in her yıl yaz aylarında, ısıtma sisteminin kullanılmadığı dönemde düzenli olarak boru, petek ve pompa temizliklerinin yapılması gerekmektedir. Böylece biriken tortu ve pislikler temizlenmiş olur. Merkezi Isıtma Sistemi’nde yıllık olarak yapılması gereken bir diğer bakım ise pompa ve eşanjör temizliğidir. Özellikle sistemin çalışmasında büyük önem taşıyan eşanjör parçası, çok küçük kanallara sahip olduğu için, tıkanıklıklara daha çok dikkat edilmelidir. Eşanjör Bakımı Nasıl Yapılır bağlantısından bakım detaylarına ulaşabilirsiniz.

MERKEZİ SİSTEM FATURA HESAPLAMA

Merkezi Isıtma hesaplaması, iki farklı yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki Merkezi Sıhhi Sıcak Su, bir diğeri ise Kalorimetre Isı Sayacıdır. Hanelerin kullandıkları enerji miktarının adil bir şekilde pay edilebilmesi için Enerji Verimliliği Kanunu’na göre hesaplamalar yapılmaktadır. Formüllere ve hesap yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine Merkezi Sistemde Fatura Hesaplama bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Kaskad yani birkaç Kat kaloriferlerinin bir kollektörde toplanması olabilir.
Bu sistemde kat kaloriferleri 1 den fazla olup ihtiyaca göre devre girerler. Kollektörde giriş ve çıkışlar aynı doğrultuda olmaz ve kolektör çapı DN100 civarında olabilir.
Modülasyonu yüksek (örneğin 0,30 olabilir) atmosferik brülörlü-ekonomizerli yoğuşmalı doğalgaz kazanı olabilir. 0,30 modülasyonda kazan kapasitesi 200.000 kcal/h ise ihtiyaca göre 0,30×200.000=60.000 kcal/h e kadar düşebilir ki bu yazın sıcak su ihtiyacı olabilir.
Merkezi boyler kullanılabilir.
Bu boylerden tesisat şaftından çıkan sıcak su hatları sıcak su için kullanılan daire sıcak su ısı sayacından geçip daireye girer.
Sıcak su ihtiyacı için konutlarda
a)-Belli daireye kadar doğal gazlı hermetik şohben
b)-Belli dairenin üstünde ise merkezi boyler
c)-İşyerlerinde ise merkezi boyler kullanılabilir.
Merkezi boyler, çift serpantin ile desteklenebilir.
Bu durumda Çatıda güney cepheye 30 C açıyla ki çatı yüzeyine tam yatırılmış (çatı eğimi 30 C) yatırılmış Güneş Panelleri İle sıcak su sağlanabilir ki özellikle yazın oldukça iyi bir uygulamadır.
Özellikle Bütün bir firmaya ait İşyerleri için kazana bağlı merkezi çift serpantinli merkezi boyler kullanılması oldukça uygun bir çözümdür. Bu boyler ile binanın sıcak suyu güneş enerjisi desteği kazan tarafından üretilir .
Dairelerin sıcak su ihtiyacı için ısı sayacından daireye giren kalorifer hattına bağlı daire içi boyler kullanılarak sıcak su ihtiyacı sağlanabilir ki bu durumda merkezi boylere gerek yoktur.
Kullanılacak sıcak su ihtiyacı için kullanılacak sıcak ve soğuk su boru çapları DN20 seçilebilir. Boyler-kazan sirkülasyon pompası ise 0,5 m3/h-2 mss veya 1 m3/h-5 mss seçilebilir.
Merkezi kazan sisteminde kazan çıkışı ile baca arasına bağlanan ekonomizer ile baca gazlarının ısısından yaralanılarak kazana giren sıcak su ön ısıtma yapılarak,ısıtma verimi % 30 yükseltilebilir..Özellikle İşyerlerin’de bu yapılmalıdır.

Kazan için dış ortam ve iç ortam sıcaklığına bağlı kompanizasyon yapılamalı ,bunun için dış-iç ortam termostalarının kazan brülörüne bağlantısını projede gösterilmelidir.
Seçilecek Kazan verimi yüksek verimli yoğuşmalı atmosferik brülörlü doğalgaz kazanı olarak seçilmelidir.Bu kazanlar dilimli-döküm olup-yerinde montajları yapılır.Döküm kazanlarda kazan gidiş ve dönüşü kazanı ısıl şoklara karşı korumak için kazan gidiş ve dönüş boruları 3 yollu vana ile birbirine bağlanmak zorundadır.Bu anlamda bu bağlantı çizimi kalorifer tesisat kolon şeması ve kat planında gösterilecektir.